Про це йшлося під час виїзного засідання постійної комісії міськради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови 20 квітня.
Голова комісії Алла Надточій зазначила, що у бюджетних запитах є прохання розробити проектно-кошторисну документацію на добудову школи №13, де частина приміщень перебувають в аварійному стані. Депутати хотіли з’ясувати, яка сума буде потрібна після виготовлення документації на будівельні роботи. Членам комісії продемонстрували, у якому стані зараз перебувають споруди школи. Так, на аварійному корпусі №1 помітні тріщини, а частину його приміщень вже не використовують для навчання.
Наразі з 516 учнів школи 126 проживають у Луцькому районі, тож голова комісії пропонувала розглянути варіант співфінансування будівництва за кошти районного бюджету.
Добудова передбачає будівництво їдальні у новому корпусі, а також спортивного актового залу.
Як повідомив начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан, розробка проектно-кошторисної документації може коштувати орієнтовно 485 тисяч гривень. Роботи з реконструкції можуть коштувати понад 30 мільйонів гривень.
Начальник управління освіти Олег Гребенюк зауважив, що добудову планують здійснити не з розрахунку на збільшення кількості учнів школи, а для створення комфортних умов навчання для учнів, які вже навчаються у школі. Наразі вони змушені перебувати у приміщенні, що перебуває у незадовільному стані, у школі немає актового залу.
Зі слів директора школи Романа Ващука, старий корпус побудований у 1946 році, а відповідно до технічного висновку, у 2017-2018 роках частина корпусу №1 підлягає знесенню. У разі знесення усіх учнів доведеться помістити у корпусі, що був побудований у 1998 році, а це буде досить складно. До того ж, в незадовільному стані перебуває приміщення спортзалу школи. Директор школи також показав депутатам підвальне приміщення нового корпусу школи, де розташований гардероб. У цьому приміщенні стіни вкриті грибком та пошкоджуються від вологи.
Алла Надточій пропонувала замість виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації спрямувати 500 тисяч гривень на ремонт підвального приміщення, а усіх учнів перевести на навчання у дві зміни у новому корпусі школи. З її слів, якщо не буде можливості добудувати школу, не варто витрачати коштів на розробку проектної документації. Втім, директор закладу на це зауважив, що всі учні, навіть у разі навчання в дві зміни, не зможуть поміститися в одному корпусі. До того ж, закриття старого корпусу означатиме, що школа лишилася без спортзалу. З його слів, навіть виділення 1-2 мільйонів гривень дозволять розпочати будівництво.
Отже, члени комісії вирішили обговорити питання доцільності виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації під час спільного засідання з бюджетною комісією міськради наступного тижня. Також пропонували розробити графік усіх добудов у Луцьку цьогоріч, аби кошти були виділені раціонально. Хочуть визначити, чи вистачить коштів міського бюджету на те, аби розпочати добудову школи та розглянути можливість залучення коштів районного, обласного та державного бюджетів. Пропонували створити робочу групу для обговорення цього питання.
Нагадаємо, минулого місяця показали план добудови школи.
Старе приміщення школи визнали непридатним для навчання. Питання порушили батьки учнів, які реєстрували петицію щодо негайної добудови школи №13.
Джерело: https://www.volynnews.com/news/society/mozhlyvist-dobudovy-shkoly-u-lutsku-piddaiut-sumnivu/ |