Нагадаємо, 13 школа у Луцьку руйнується. Один корпус в аварійому стані. Наразі учні змушені перебувати у приміщенні, що перебуває у незадовільному стані, у школі немає актового залу.
Зі слів директора школи Романа Ващука, старий корпус побудований у 1946 році, а відповідно до технічного висновку, у 2017-2018 роках частина корпусу №1 підлягає знесенню. У разі знесення усіх учнів доведеться помістити у корпусі, що був побудований у 1998 році, а це буде досить складно. До того ж, в незадовільному стані перебуває приміщення спортзалу школи.
Директор школи також показав депутатам підвальне приміщення нового корпусу школи, де розташований гардероб. У цьому приміщенні стіни вкриті грибком та пошкоджуються від вологи.
Голова освітньої комісії Алла Надточій сумнівається, чи доцільно виділяти півмільйона на розробку проектно-кошторисної документації. Мовляв, міська рада навряд чи знайде гроші на будівництво нового корпусу, тож, чи варто, вважає вона взагалі починати цю роботу.
Вона пропонувала зібрати спільну зустріч з представниками міської ради, Луцької районної ради, обласної ради щодо можливості співфінансування. Адже значна частина учнів в цій школі – з Луцького району.
«Ми півмільйона викидаємо на ПКД і навряд чи знайдемо 30-40 мільйонів гривень на будівництво нового корпусу», - пояснила вона. Натомість вона пропонувала розглянути навчання у 2 зміни, або ж розглянути варіант навчання у суботу, щоб перевести дітей з аварійного корпусу. Але тоді школа взагалі залишиться без актового залу і спортзалу.
Натомість присутній член бюджетної комісії Борис Смаль цю позицію депутатки не поділяв. він зазначив: депутат не повинен говорити про те, що не варто починати процес, бо «грошей можуть не знайти». З його слів, вже проведені переговори з Княгининівською ОТГ і є можливість співфінансування добудови об’єкту. Проте, в громаді просять показати, скільки коштуватиме добудова школи. А для цього, відповідно, потрібно розробити ПКД.
«Є державний фонд регіонального розвитку, проведені переговори з нардепами, Княгининівською ОТГ і вони готові розглядати співфінансування добудови, але просять нас показати масштаб робіт. З райрадою, якщо не велися переговори, то треба провести. Але формулювати, що ми нічого не зробимо, бо можемо не знайти кошти – не варто. Я ледве стримав батьків, щоб вони не йшли на комісію. Батьки діток будуть долучатися до пошуку коштів і вести переговори з бізнесом. Вони розуміють, що цього року цю школу не почнуть будувати. Але починати роботу треба», - наголосив він.
Заступник міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що нині в пріоритеті – будівництво 27 школи, яке треба завершити. Однак, категоричності голови комісії він теж не поділяв. З його слів, питання добудови 13 школи також розглядається.
Джерело: https://www.volynnews.com/news/realty/chy-vydiliaty-koshty-na-proekt-dobudovy-shkoly-13-u-lutsku/ |