Субота, 18.05.2024, 14:18

Головна » 2012 » Квітень » 10 » Зустріч птахів
Зустріч птахів
Сьогодні 2 квітня в парках ім. 900-річчя м. Луцька та Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки відбулась загальноміська екологічна акція „Зустріч птахів” присвячена міжнародному Дню Птахів, що проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера”. Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Вперше цей день, як масове дитяче свято, став проводитись у Сполучених Штатах Америки.
Щороку з ініціативи відділу екології Луцької міської ради в нашому місті в перші дні квітня учні міських шкіл за допомогою дорослих виготовляють та розвішують у парках, скверах, на пришкільних територіях штучні гнізда для перелітних птахів.
Цього року на території парку культури та відпочинку ім. 900-річчя міста Луцька за допомогою працівників КП „Зелене господарство м. Луцька”, МЧС, КП „Луцький зоопарк” розвішували будиночки для птахів учні ЗОШ №17,23,19,10, гімназії №18. Всього виготовлено та розвішано 160 штучних гнізд. У Центральному парку до акції долучились учні ЗОШ № 3, 1, гімназії № 4, яким допомагали працівники КП „Парки та сквери м. Луцька”.

Робота із збереження та охорони фауни рідного краю в місті є системною. Майже до кінця березня тривала підгодівля лебедів учнями школи №12 та обласного ліцею, що в районі Вишків. Діти вже три роки поспіль доглядають мігруючих птахів в період зимових морозів, які облюбували ставки очисних споруд на околиці міста.  За активну діяльність у цій роботі під час проведення акції „Зустріч птахів”  активісти були відзначені грамотами.

Завдання на перспективу, з метою охорони та збереження різноманіття нашої Волинської природи необхідно забезпечити комфортні умови пернатим в період  розмноження: не створювати надмірного шуму, не допускати розведення вогнищ, дотримуватись чистоти у парках, скверах, зелених зонах біля помешкань.  Така поведінка мешканців міста буде запорукою того, щоб не стих у місті пташиний спів, а сади та парки довго залишались здоровими та продуктивними.
Відділ екології міської ради

Переглядів: 769 | Додав: sasha-str | Теги: Луцька ЗОШ №13, зустріч птахів | Рейтинг: 0.0/0
2 sasha-str
і Вам дякую за допомогу у підготовці матеріалу )))